Purenit®

Dokonalé riešenie pre Vaše okná a dvere

Purenit® je vysoko funkčný materiál, ktorý v sebe spája vynikajúce mechanické a tepelné vlastnosti. Údaje o vlastnostiach purenitu možno označit za brilantné bez kompromisov. Purenit® je polyuretanový výrobok na báze PU – tvrdej peny s pridanou hodnotou tepelnej izolácie. Objemová hmotnosť je približne 550 kg/m3. Purenit® je optimálny stavebný materiál pre vysokú pevnosť, stabilitu a vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti. Purenit® slúži  ako výplň stavebných otvorov (okná, dvere, HS portály, garážové brány) – ideálne riešenie k prerušeniu a zmenšeniu tepelných mostov v styku drevených, plastových a hliníkových výplní stavebných otvorov a nosného materiálu. Využitie tiež nájde ako základný profil pod drevostavby.

Purenit® PLNÝ

Purenit je vďaka svojim možnostiam označovaný ako multifunkčný konštrukčný materiál. Purenit je polyuretanový produkt na báze tvrdej peny (s vysokou hodnotou tepelnej izolácie) a skvelými mechanickými vlastnosťmi bez CFKW a HFCKW. Je recyklovateľný,  je ho možno opracovať so všetkými druhmi drevoobrábacích strojov. Je možné ho skrutkovať, je tvrdý, odolný voči vlhkosti, teplote a má výborné izolačné vlastnosti. Taktiež je odolný voči chemikáliám a je ho možné kombinovať s inými materiálmi. 

Purenit® SENDVIČ

Dosiahnutie zlepšených parametrov pre splnenie pasívneho štandardu je možné docieliť pomocou sendviča Purenitu a PIR tvrdenej peny. Jedná sa o kompozitný materiál, ktorý vznikol kombináciou tých najlepších vlastností oboch materiálov. Výsledkom je zachovanie požadovanej pevnosti v tlaku a zlepšenie tepelno izolačných vlastností podkladového profilu. Výhodou je aj nižšia hmotnosť podkladového profilu.

Purenit® HS

HS PORTÁL tvoria veľké celky, ktoré majú veľkú hmotnosť. Okrem vysokej hmotnosti HS portálu dochádza pri ich používání k dynamickému namáhániu, ktoré vyžaduje tuhý základ. Purenit HS je stabilný prvok, ktorý zaručí dlhodobú funkčnosť a vďaka jedinečne tuhej konštrukcii zaručuje bezproblémové fungovanie HS portálu, či už se jedná o plastové, hliníkové alebo drevené vyhotovenie.

Hlavné výhody materiálu Purenit:

tepelná ochrana

extrémne odolné proti vlhkosti, minimálna nasiakavosť

nevykazuje zmeny rozmeru alebo deformáciu

zvyšuje životnosť okien a nadväzujúcich konštrukcií

zabraňuje prechladzovaniu a premŕzaniu

zamedzuje kondenzačnej vlhkosti v okolí okien a okenných parapetov

vysoká nosnosť pri zaťažení - až 7 ton

objemová stabilita

jednoduchá spracovateľnosť pri montáži okien – lepenie, rezanie,

odolný proti chemikáliám

vhodný pre všetky typy okien a dverí vrátane posuvných HS portálov

extrémne odolné proti vlhkosti, minimálna nasiakavosť

Príklad správnej inštalácie

Systém spájania Purenitu

rohové spoje

priebežné spoje (s použitím "zámku")